РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000649749<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Якимова С. В. 
Кримінологічне забезпечення оперативно-розшукової діяльності / С. В. Якимова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 850. - С. 563-569. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Оперативно-розшукову діяльність (ОРД) розглянуто як один з найдієвіших механізмів протидії злочинам в Україні. За умов гуманізації суспільного буття й юридичних практик, виникла нагальна потреба у зміні підходів до ефективної організації ОРД, а також у забезпеченні її комплексного наукового супроводу. Демократизація цього виду юридичної практики сприяє розвитку можливостей щодо розширення змісту та обсягу інформації, що можна використати для вирішення завдань ОРД. ОРД передбачає отримання інформації, її нагромадження, опрацювання, аналіз, узагальнення та застосування відповідних заходів. Однак, як засвідчує практика, суб'єкти ОРД, здебільшого зосереджені на пошуку відповідної інформації. Натомість її систематизація, а тим більше аналітичне опрацювання належно не здійснюється. Такий стан справ істотно знижує ефективність використання сил і засобів ОРД. Запровадження належного кримінологічному супроводу сприятиме вдосконаленню аналітичної ланки в системі ОРД. Узагальнено, що кримінологічний супровід ОРД - це комплексне використання кримінологічних засобів з метою покращання реалізації завдань ОРД. Кримінологічні засоби найефективніше можна реалізувати у площині інформаційно-аналітичного забезпечення щодо виявлення, розкриття та запобігання злочинам. Запропоновано до переліку кримінологічних засобів, які сприятимуть удосконаленню ОРД, зарахувати: кримінологічну характеристику злочинів; кримінологічний портрет злочинця; віктимологічну характеристику, коли збирання інформації про злочинця здійснюється у напрямку від потерпілого; кримінологічне прогнозування, за результатами якого доцільно вирішувати питання про можливість постановки особи на оперативно-профілактичний облік тощо. Обгрунтовано, що найкомплексніше та найпродуктивніше кримінологічні засоби можна використати для вирішення завдань оперативно-розшукової профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського