РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000649894<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савченко Т. С. 
Зміна магнітних характеристик оксидів та гідроксидів заліза у водному середовищі / Т. С. Савченко, О. Є. Гречанівський, О. Б. Брик, Н. О. Дудченко // Мінерал. журн.. - 2017. - 39, № 1. - С. 46-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено процеси утворення оксидів і гідроксидів заліза та зміну їх магнітних характеристик під час хімічного співосадження дво- та тривалентного заліза в лужному середовищі. Для дослідження було синтезовано 7 зразків із різним співвідношенням x = Fe<^>3+/Fe<^>2+:0 (зр. 1), 0,1 (зр. 2), 0,2 (зр. 3), 0,5 (зр. 4), 2 (зр. 5), 5 (зр. 6), 10 (зр. 7). Фазовий склад вихідних зразків визначено за допомогою методу рентгенофазового аналізу. Магнітні характеристики до та після перетворення досліджено за допомогою методу магнітометрії. Показано, що розмір синтезованих частинок становить 9 - 30 нм, а намагніченість насичення змінюється від 19 до <$E65~roman {A~cdot~м sup 2 "/" кг}>. Показано, що в зразках після x >> 2 кількість наномагнетиту майже не збільшується. Решта зразка складається з гематиту або аморфної частини. Встановлено, що зі збільшенням вмісту Fe<^>3+ (0 << x << 5) зростає напівширина дифракційних рефлексів. Це вказує на те, що кількість частинок магнетиту збільшується і, відповідно, їх розмір зменшується. Поява широких піків (особливо у випадку зр. 6) пов'язана також із утворенням аморфного зразка з деякою кількістю магнетиту. Значне зменшення напівширини рефлексів для зр. 7 (Fe<^>3+/Fe<^>2+ = 10) пов'язане з наявністю в ньому окремої фази гематиту. Результати можуть бути використані для розробки ефективних технологій збагачення залізних руд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського