РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000650070<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Євсєєв С. П. 
Оцінка обміну даними в глобальних обчислювальних мережах на основі комплексного показника якості обслуговування мережі / С. П. Євсєєв, Х. Н. Рзаєв, С. Е. Остапов, В. І. Ніколаєнко // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2017. - № 1. - С. 116-129. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Збільшення обсягів даних, які циркулюють в комп'ютерних системах і мережах, вимагає нових підходів до протоколів і механізмів забезпечення якості обслуговування користувачів і безпеки інформації. Оцінку ефективності обміну даними в комп'ютерній мережі виконують на підставі часткових критеріїв і показників якості обслуговування у протоколах обміну даними в глобальних обчислювальних мережах (ГОМ), що не надає змогу повною мірою оцінити ефективність якості обслуговування з урахуванням економічних витрат на забезпечення необхідного значення показника якості обслуговування. Актуальним завданням в цьому сенсі є обгрунтування комплексного показника ефективності обміну даними в ГОМ з урахуванням економічних витрат. Мета роботи - розгляд критеріїв комплексного показника якості обслуговування, ефективності криптографічних засобів захисту інформації, обгрунтування ефективності та обміну даними в ГОМ за різних способів управління обміном на основі комплексного показника ефективності з урахуванням економічних витрат на забезпечення необхідного значення показника якості обслуговування. Комплексний показник ефективності з урахуванням економічних витрат щодо забезпечення необхідного значення показника якості обслуговування в ГОМ. Запропоновано методику оцінки ефективності обміну даними в глобальних обчислювальних мережах, яка грунтується на простому багатофакторному аналізі. Запропоновано й обгрунтовано комплексний показник ефективності обміну даними, в якому враховано як технічні показники (швидкість передавання даних, ймовірність і час доставки пакету, та інші), так і економічні параметри, наприклад, вартість розгортання та обслуговування мережі тощо. Висновки: розглянуто методику оцінки ефективності передавання даних в глобальних обчислювальних мережах, яка грунтується на простому багатофакторному аналізі. За допомогою запропонованої методики проаналізовано ефективність передавання даних у мережах з різними технологіями, зокрема X.25 (v.34), Frame Relay, Fast Ethernet (0.1Gb, 1Gb, 10Gb, 40 Gb) за єдиними критеріями. Показано, що сьогодні найбільш ефективною технологією за сукупністю параметрів є 10Gb Ethernet. Новизна такого підходу полягає у можливості поєднання технічних та економічних параметрів ефективності обміну даними, що надає змогу ввести комплексний показник ефективності. Практичне використання запропонованого комплексного показника надасть змогу точніше оцінювати ефективність протоколів обміну даними, які використовуються в глобальних IP-мережах, економічні затрати щодо розгортання та обслуговування мережі, затрат на забезпечення необхідного показника якості обслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського