РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000650440<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Московський О. В. 
Обгрунтування параметрів гідродинамічного способу дегазації і зниження газодинамічної активності крутих вугільних пластів у верхній частині лав : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.02 / О. В. Московський; НАН України, Ін-т фізики гірн. процесів. - Дніпропетровськ, 2016. - 20 c. - укp.

Розроблено математичну регресійно-статистичну модель встановлення основних визначальних чинників процесу дії та ступеня їх впливу на ефективність гідродинамічної дії (ГДД), що дозволило підвищити ефективність процесу дегазації і знизити газодинамічну активність крутих вугільних пластів. Запропоновано методики: проведення експериментальних досліджень щодо способу дегазації та зниження газодинамічної активності вугільних пластів у верхній частині лав зі стелеуступною формою вибою і монтажній ніші під час відпрацювання пластів щитовими агрегатами ("Спосіб..."); вивчення напружено-деформованого стану (НДС) привибійної частини газонасичених вугільних пластів; проведення приймальних (промислових) випробувань "Способу...". Наведено результати експериментальних досліджень ГДД у верхній частині лав крутих викидонебезпечних пластів l7В - "Пугачівка" і k8- "Кам'янка" гор. 1146 м ВП "Шахта ім. Ф.Е.Дзержинського" ДП "Дзержинськвугілля". ГДД виконано на восьми ділянках лав. Фактичний обсяг газу, що вийшов з оброблених зон склав понад 144 тис. м3, а загальна площа знеміцнення дегазованого вугільного масиву склала понад 5 900 м2. Під час відпрацювання цих ділянок ознаки гідродинамічних явищ були відсутні та зупинок лав за газовим фактором не було. Встановлено закономірності витікання газу до та після ГДД на напружені газонасичені середовища з урахуванням їх природної газоносності, площі відпрацювання, кількості повітря для провітрювання, середньодобової концентрації метану у вихідному струмені повітря, а також відношення діаметра свердловини до іі довжини по вугіллю. Розроблено й обгрунтовано параметри "Способу ...", умови застосування, параметри процесу, технологічні параметри і критерії ефективності, що дозволили розробити спосіб дегазації і зниження газодинамічної активності крутих вугільних пластів у верхній частині лав, який виражений у вигляді технологічних схем.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19 + И310.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422517 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського