РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000650505<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іващенко Г. С. 
Гібридні моделі короткострокового прогнозування часових рядів на основі штучних імунних систем : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Г. С. Іващенко; Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. - Харків, 2016. - 20 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці гібридних моделей на основі штучних імунних систем, які об'єднують переваги моделі клонального відбору, моделі штучної імунної мережі, методу виведення за прецедентами та існуючих методів прогнозування, що дозволяє підвищити як точність прогнозу, так і стійкість до викривлень у вихідних даних. Розглянуто використання мультиантитіл як прецедентів в моделі штучної імунної мережі. Одержана модель відрізняється можливістю змінювати параметри роботи та структуру імунної мережі в процесі навчання штучної імунної системи (ШІС). Запропоновано гібридну модель, яка виконує фрагментацію вихідного часового ряду і підбір для кожного фрагмента свого методу прогнозування, що дозволяє скоротити обсяг навчальної вибірки та підвищити точність прогнозу. Для проведення сегментації надана модель використовує поєднання методу висновку за прецедентами і моделі клонального відбору. Вперше запропоновано гібридну модель на основі моделі клонального відбору, яка використовується для прогнозування викривлених часових рядів, враховує вплив зовнішніх факторів, дозволяє підвищити точність прогнозування та забезпечує одержання прогнозу в режимі реального часу. Для забезпечення обробки даних в режимі реального часу в роботі розглянуто підходи до розпаралелювання гібридних моделей прогнозування на основі систем з загальною й індивідуальною пам'яттю. Запропоновано показник для визначення застосовності імунного підходу, заснованого на моделі клонального відбору та Case Based Reasoning (CBR), який дозволяє перед вирішенням завдання короткострокового прогнозування виконувати налаштування параметрів гібридної моделі прогнозування, що дозволяє скоротити час навчання ШІС і зменшити розмір популяції антитіл. Розроблено інструментальне середовище для аналізу імунного алгоритму та вирішення завдання короткострокового прогнозування часових рядів, що дозволяє виконувати порівняльний аналіз для оцінювання ефективності запропонованих підходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422482 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського