РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000650694<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривчіков О. О. 
Особливості термодинамічних властивостей низьковимірних фрустрованих систем та чисельне моделювання їх основних станів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О. О. Кривчіков; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низьких температур ім. Б.І. Вєркіна. - Харків, 2016. - 20 c. - укp.

Одержано структуру основного стану одновимірної системи електронів, яка задана на решітці-матриці, за малої невпорядкованості її вузлів. Показано, що основний стан є невпорядкованим і еквівалентним набору феромагнітних доменів. Вперше одержано аналітичні залежності, що пов'язують характерні розміри цих доменів з параметром невпорядкованності. Досліджено стійкість вігнеровського кристала електронів над поверхнею рідкого гелію. Показано, що його руйнування в полях, близьких до критичного, відбувається за рахунок випаровування електронів з поверхні. Визначено, що процеси тунелювання роблять основний внесок у випаровування в області високих концентрацій. Польова залежність намагніченості (М) решітки Шастри - Сазерленда в рамках класичної анізотропної моделі Гейзенберга за умов взаємодії найближчих сусідів має єдину особливість у вигляді "М = 1/3" плато, що існує лише за анізотропії типу "легка вісь". Встановлено, що ширина плато зростає зі збільшенням анізотропії. Досліджено квантову модель Гейзенберга XXZ - моделі зі спіном S = 1/2 на фрустрованій решітці Шастри - Сазерленда. Вказано, що залежність намагніченості від поля для системи 8 x 4 спинів є низкою плат. Доведено, що в ізотропному випадку плати, які відповідають "М = 1/2, 1/3, 1/4", залишаються стабільними по відношенню до зміни розмірів системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35 в641,022 + В31 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422821 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського