РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000651111<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chuiko G. P. 
How reliable are calibrators for urinary melatonin sulfate? = Наскільки надійними є калібратори для мелатоніну сульфату в сечі? / G. P. Chuiko, O. V. Dvornyk, I. O. Shyian // Мед. інформатика та інженерія. - 2016. - № 3. - С. 86-90. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Мелатонін є універсальною фізіологічною речовиною, яка синтезується в різних місцях людського тіла і допомагає здійснювати контроль над більшістю фізіологічних процесів. Встановлено, що метаболіт мелатоніну 6-сульфатоксимелатонін (скорочено aMT6s або 6-SMT) виділяється з сечею. Таким чином, є сенс знайти чутливі і селективні експрес-методи для точного виявлення метаболітів мелатоніну в рідинах організму. Часто калібратори є належними інструментами для обробки сигналів. Уданій дослідній роботі це є набір кількох калібраторів з чітко визначеними концентраціями аналіту. Порівняння виміряного відгуку фактичного зразка з реакціями калібраторів надає змогу інтерпретувати реальний сигнал. Таким відгуком може бути або коефіцієнт пропускання, або оптична щільність зразка, що вимірюється за допомогою фотометра. Виявлення надійних калібраторів може суттєво спростити аналіз дози мелатоніну-сульфату в сечі. Такий експрес-аналіз може бути більш доступним. Калібрування співвідношення доза-реакція було здійснено логістичною кривою Хілла з чотирма параметрами. Фотометричні коефіцієнти пропускання аналізованих розчинів розглядалися як вимірюваний відгук. Мета роботи - оцінка і порівняння наборів параметрів Хілла для aMT6s-калібрагорів незалежних виробників. На жаль, одержаний результат демонструє значні і нез'ясовані розбіжності між ними. Отже, проблему створення надійних калібраторів сечового мелатоніну все ще не розв'язано і вона є актуальною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*725.381.81 + Р345.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського