РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000651322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цимбалюк С. М. 
Сучасні підходи до характеристики терміна "здоров'я" / С. М. Цимбалюк // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2016. - № 4. - С. 88-94. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Визначення сутності здоров'я, проблема його формування та збереження - одна з базових, основних проблем людства, що існувала й існуватиме завжди. Прагнення до підвищення його рівня зумовлює потребу постійного перегляду питання формування здоров'я, пошуку більш ефективних оздоровчих систем і методик, розробки нових здоров'язберігальних технологій. Мета дослідження - систематизувати підходи до визначення сутності здоров'я, визначити чинники його формування. Розглянуто сутність поняття "здоров'я" та його трактування різними науковцями. Обгрунтовано, що обов'язковим складником формування здоров'я є визначення цілей, орієнтація всіх заходів на бажаний результат, яким є досягнення необхідного рівня потенційного стану здоров'я. Стверджується, що виховання - це вихідна ланка процесу формування здоров'я, яка, впливаючи на поведінку людини та її спосіб життя, визначає рівень потенційного здоров'я. Виділено 3 основні підходи до визначення сутності поняття "здоров'я - вузькоспрямований; комплексний; стратегічно орієнтований. Наявність цілей формування здоров'я та його визнання як величини, що змінюється під впливом низки чинників, надає підстави розглядати здоров'я як об'єкт управління. Вперше запропоновано ввести в науковий обіг поняття "потенційного здоров'я", що є результатом цілеспрямованого управління здоров'ям та орієнтація його на досягнення відповідного рівня у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.354.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського