РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000651405<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ozhohan Z. R. 
Clinical aspects of combination of ceramic and acrylic occlusal surfaces = Клінічні аспекти поєднання керамічних та пластмасових оклюзійних поверхонь / Z. R. Ozhohan, A. V. Biben // Галиц. лікар. вісн.. - 2017. - 24, № 1. - С. 26-28. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Мета роботи - розробка і обгрунтування методик конструювання оклюзійних поверхонь у незнімних естетичних протезах, шляхом поєднання різних конструкційних матеріалів. Під спостереженням перебувало 65 пацієнтів, запротезованих незнімними естетичними ортопедичними конструкціями з оклюзійними поверхнями з кераміки та акрилових пластмас. 1 група: пацієнти з поєднанням оклюзійних поверхонь незнімних протезів з кераміки та пластмаси - 21 пацієнт. 2 група: пацієнти з поєднанням оклюзійних поверхонь з кераміки - 22 пацієнти. 3 група: пацієнти з поєднанням оклюзійних поверхонь з пластмаси - 22 пацієнти. Обстеження пацієнтів проведено через 3,6 та 12 місяців. Висновки: проведене дослідження доводить важливу роль правильного поєднання матеріалів для облицювання оклюзійних поверхонь. Фізико-хімічні характеристики матеріалів, а саме стійкість до стирання, відіграють значну роль для тривалого функціонування зубних протезів. Дослідження засвідчує, що найменший приріст площі оклюзійних контактів спостерігається в 2 групі, при поєднанні керамічних оклюзійних поверхонь. Причиною є хороша стійкість, в порівнянні з пластмасою, кераміки до стирання, а також наявність глазурованого шару, який маючи меншу поверхневу шорсткість, попереджує передчасне стирання оклюзійних поверхонь зубів-антагоністів. Поєднання в 1-ій групі пластмаси та кераміки на оклюзійних поверхнях незнімних конструкцій показало найвищу динаміку приросту площі оклюзійних контактів - 9,93 %. Причиною є низька твердість пластмаси та висока шорсткість її поверхні. Крім того, в цій групі спостерігалося нерівномірне стирання оклюзійних поверхонь, що призводить до перенавантаження тканин пародонта, та негативно впливає на час функціонування зубних протезів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського