РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000651595<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулик М. П. 
Перспективи інтенсивного відновлення теплової енергетики України на базі комбінованих парогазових енергетичних установок / М. П. Кулик, Й. С. Мисак // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2017. - № 1. - С. 277-295. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Теплова енергетика України базується на вугільних енергоблоках, більшість з яких побудовані у 60 - 70 рр. минулого століття, та вичерпали свій технічний ресурс, знаходиться в критичному стані. На даний момент часу їх ще використовують для покриття у пікових навантажень, вони працюють у недовантаженому режимі, їх часто зупиняють, через що техніко-економічні показники їх роботи погіршуються, а у навколишнє середовище вони викидають значну кількість шкідливих речовин, будучи у списку лідерів найбільших забруднювачів атмосферного повітря, водних об'єктів і грунтів. Всі технологічні та екологічні проблеми теплової енергетики можна вирішити, наприклад, використовуючи в комбінованій парогазовій енергетичній установці паровий і газовий цикл генерації електричної енергії. Запропоновано можливі схеми компоновки таких установок. Характерною особливістю таких установок є використання для роботи газової частини продуктів спалювання твердого низькоякісного палива, зокрема кам'яного вугілля. Запропоновано різні варіанти формування робочого тіла газових турбін - від передачі тепла з котельного агрегату в контур газової турбіни за допомогою теплових трубок, використання двохступеневого спалювання помеленого вугілля, аж до розділення атмосферного повітря на суміші збагачені азотом і киснем. В останньому випадку перша з них циркулює у газовому циклі, а суміш, збагачена киснем, подається на спалювання, чим досягається значне зменшення утворених окиснів азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: З37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського