РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000651619<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Травінська Т. В. 
Іономерні поліуретани на основі рослинних олій: отримання та властивості / Т. В. Травінська, О. М. Брикова, Ю. В. Савельєв // Полімер. журн.. - 2017. - 39, № 1. - С. 55-61. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено способи синтезу, здатних до деградації за умов довкілля полімерних матеріалів на основі іономерних поліуретанів (ІПУ), які одночасно містять екзополісахарид ксантан (Кс) і рослинні олії (рицинову (РО), пальмову (ПО) та соєву (СО)), що надало змогу значною мірою знизити використання нафтосировини та покращити екологічний стан. Комплексні дослідження взаємозв'язку структура - властивості - здатність до (біо)розкладання за умов навколишнього середовища та модельних середовищ показали, що структурні, експлуатаційні властивості та здатність до деградації за умов довкілля полімерних матеріалів, що містять відновлювальні природні компоненти, визначаються їх будовою та вмістом. Реакцією гліцеролізу ПО та СО одержано модифіковані гідроксилвмісні реакційноздатні олігомери без використання шкідливих реагентів, на основі яких синтезовано полісахаридвмісні, здатні до деградації за умов довкілля ІПУ. Проведено дослідження здатності до гідролізу в модельних середовищах. У порівнянні з ІПУ на основі немодифікованої РО ці полімерні матеріали значною мірою піддаються лужному гідролізу, а введення в їх структуру Кс взагалі призводить до фрагментації зразків. Показники міцності плівок на основі модифікованих ПО і СО олій перевищують такі ІПУ матриці в середньому в 1,7 і в 1,3 разу відповідно, а також показники ІПУ на основі натуральної РО в 3,7 і 2,8 разу. Інкубуванням у грунт синтезованих зразків встановлено, що Кс-вмісні зразки на основі ПО та СО втрачають 35,1 і 29,3 % ваги, що свідчить про перебіг деструктивних процесів для всієї системи в цілому, на відміну від базового ІПУ, та про їх підвищену схильність до розкладання за природних умов. Отже, одержані матеріали поєднують високі економічні та технологічні характеристики і здатність до (біо)розкладання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського