РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000651652<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пирогова В. І. 
Оптимізація тактики ведення пацієнток з ускладненою ектопією шийки матки / В. І. Пирогова, Ю. Ю. Мазур, С. О. Шурпяк // Здоровье женщины. - 2017. - № 3. - С. 86-92. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - розроблення й оцінювання ефективності алгоритму ведення пацієнток з ускладненою формою ектопії шийки матки (ШМ). Проведено комплексне обстеження та лікування 68 жінок віком 18 - 35 років з ектопією ШМ. Виконували УЗД органів малого таза, дослідження функції щитоподібної залози, D-статусу, гормонального балансу, просту та розширену кольпоскопію, цитологічне дослідження мазків з ШМ, дослідження мікробіоти піхви. Сліпим методом залежно від методики лікування пацієнтки були розподілені на дві групи по 34 жінки. Пацієнткам основної групи проводили системну корекцію D-дефіциту, дисгормональних розладів курсовим застосуванням препаратів епігалін по 1 капсулі тричі на добу, аквадетрим у дозі 3000 МО/добу та місцевим застосуванням супозиторіїв депантол (двічі на добу протягом 10 днів до та протягом 10 днів після втручання, починаючи з 5-ї доби). У групі порівняння обстеження і ведення проводили відповідно до чинних рекомендацій МОЗ України. Після 10-денного курсу системної та місцевої терапії депантолом в основній групі одержано зниження частоти ендоцервіциту з 41,2 до 5,9 %, підвищення частоти нормоценозу піхви з 8,8 до 88,2 % з нормалізацією цитологічної картини - збільшення кількості I типу мазка за Папаніколау з 29,4 до 94,1 %; візуально і кольпоскопічно діагностовано відсутність ектопії ШМ (уперше виявленої) у 40,0 % жінок основної групи при 25,0 % у групі порівняння. Зроблено висновки, що комплексна перед- і післяопераційна терапія з використанням місцевого застосування препарату депантол у пацієнток з ектопією ШМ надає можливість досягти стійкої корекції дисбіотичних порушень за рахунок зменшення бактеріального обсіменіння, змін якісного та кількісного складу мікрофлори, збільшення кількості ендогенних лактобактерій. Нормалізація гормонального гомеостазу, корекція D-статусу за рахунок синергічної дії епігаліну, аквадетриму надає можливість підвищити ефективність топічних терапевтичних заходів, скоротити терміни епітелізації ШМ, знизити частоту ускладнень після деструкції та рецидивів ектопії ШМ. Ведення пацієнток з ектопією ШМ на підставі запропонованих діагностично-лікувальних заходів, спрямованих на корекцію мікрофлори вагінального біотопу, активацію імунітету, нормалізацію гормонального балансу, посилення репаративних процесів ШМ, сприяє підвищенню ефективності лікування як неускладнених, так і ускладнених форм ектопії ШМ з 84,0 до 95,5 %, зменшує необхідність застосування деструкції вогнища ураження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.764.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського