РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000652279<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасічний М. Д. 
Перспективне прогнозування і планування у системі бюджетних відносин / М. Д. Пасічний // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2017. - Вип. 33/1. - С. 361-368. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичні та практичні питання у сфері розвитку системи бюджетного планування і прогнозування як інструменту бюджетно-податкової політики. Мета дослідження - розвиток положень щодо здійснення прогнозування та індикативного планування основних показників бюджету. У роботі застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, факторний, економіко-математичного аналізу, що надало змогу реалізувати концептуальну єдність дослідження. В дослідженні розвинуто положення щодо здійснення бюджетного планування і прогнозування. За допомогою кореляційно-регресійних рівнянь здійснено оцінку впливу основних факторів на динаміку надходжень податку на додану вартість, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб та акцизного податку. Обгрунтовано доцільність запровадження інституту середньострокового бюджетного планування. Галузь застосування результатів роботи - бюджетно-податкова політика держави та інструменти її реалізації. Висновки: перспективне бюджетне прогнозування і планування, як фундаментальна основа для розробки стратегічних векторів бюджетної політики, є інструментом забезпечення структурної модернізації економіки та підвищення її конкурентоспроможності. За умов обмеженості фінансових ресурсів нагальним завданням реалізації бюджетної стратегії є концентрація фінансування на пріоритетних напрямах соціально-економічного розвитку країни, обгрунтування ієрархії цілей, завдань і принципів бюджетної політики узгодження фінансових можливостей бюджету щодо реалізації даних цілей в межах бюджетних періодів. Актуальним є удосконалення інституційного середовища та системи аналітичного інструментарію прогнозування дохідної частини бюджету, у тому числі податкових надходжень, що спрямовано на підвищення обгрунтованості заходів бюджетно-податкової політики країни за умов посилення трансформаційних перетворень в економіці. Запровадження середньострокового бюджетного планування може бути реалізовано після створення нормативноправових засад щодо переходу від середньострокового бюджетного прогнозування до середньострокового бюджетного планування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського