РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000652318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панасенко С. І. 
Біомеханічні характеристики окремих методів остеосинтезу ребер / С. І. Панасенко, С. Б. Ковальчук, С. О. Гур'єв, О. В. Горик, В. Д. Шейко, О. А. Бурлака // Травма. - 2017. - 18, № 2. - С. 122-127. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Аналітичний огляд джерел наукової інформації висвітлив ряд проблем у процесі зміни парадигми лікування переломів ребер за флотуючої грудної клітки. Рекомендації із занурювального остеосинтезу ребер мають контраверсивний характер стосовно класичних травматологічних рекомендацій щодо недоцільності цієї методики у разі тяжкої політравми. Крім того, пряме перенесення технологій металоостеосинтезу довгих трубчастих кісток у методики остеосинтезу ребер не враховує їх гістоанатомічні та функціональні особливості, а доказова база всіх досліджень грунтується виключно на клінічних наслідках лікування. На сьогодні жодна наявна методика остеосинтезу ребер не має біотехнічного обгрунтування. Наведено результати експериментального порівняння біомеханічних характеристик найбільш поширених в Україні методів остеосинтезу ребер. Дослідження проводилося на 34 реброво-м'язових фрагментах грудної стінки свиней. За експериментальних умов вивчалися характеристики жорсткості натурних ребрових зразків до та після остеосинтезу за трьома методиками: занурювальний інтрамедулярний метод за допомогою спиць; позавогнищевий екстраплевральний метод за допомогою оригінального апарата зовнішньої фіксації; занурювальний накістковий метод за допомогою пластин. Певні рівні необоротних деформацій на перших циклах статичних навантажень показали всі використані системи остеосинтезу, але найбільші їх значення спостерігалися під час занурювального остеосинтезу спицями та пластинами. Також відмічалася схильність до міграції окремих елементів із руйнуванням несучих структур ребер та появи люфтів за умов статичних навантажень та незадовільні характеристики щодо відновлення жорсткості ребрового блоку. Позавогнищевий екстраплевральний остеосинтез за допомогою оригінального апарату зовнішньої фіксації на основі пластин-стрижнів надає змогу досягти значень жорсткості, наближених до фізіологічного рівня (в експерименті - 93 % від природної жорсткості).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.195.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського