РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000652370<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Даниленко Г. М. 
Проблеми професійного самовизначення сучасних старшокласників / Г. М. Даниленко, А. М. Швець, Ю. М. Швець // Здоровье ребенка. - 2017. - 12, № 2. - С. 307-312. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Сьогодні молоді люди більше орієнтовані на одержання освіти як такої, без урахування професії. Актуальністю даного дослідження є виявлення рівня професійного самовизначення старшокласників, механізмів формування професійних уподобань, факторів, що впливають на вибір професійної діяльності та надають змогу оцінити ефективність форм професійної орієнтації. Розкрито суть поняття професійного самовизначення в підлітковому віці. Наведено результати дослідження щодо процесу формування професійного самовизначення старшокласників. Під час дослідження було встановлено, що за рівних умов планування свого професійного шляху подальше поетапне самовизначення майбутнього фаху зумовлено не тільки психологічною готовністю до свідомого вибору, а й станом здоров'я та рівнем психофізіологічної адаптації. У дослідженні брали участь 982 учні загальноосвітніх шкіл України. З метою вивчення професійної готовності проводилося анкетування за опитувальником, який містив як альтернативні, так і ранжовані питання щодо навчальної діяльності, планованої освіти, визначення професійного майбутнього і профінформованості. Статистична обробка матеріалів дослідження здійснювалася за допомогою програм MS Excel, SPSS 17. Результати дослідження показали, що професійні наміри 9-класників є ключовою характеристикою для вирішення завдання вибору вузу і майбутньої професійної діяльності. Але у більшості школярів ці наміри складаються суперечливо, силою причин, зумовлених браком можливості школи в організації та проведенні профорієнтаційної діяльності. Головні джерела, звідки школярі одержують найбільш важливу інформацію про професійне майбутнє, - це батьки, вчителі та шкільні психологи, однокласники й друзі. Висновки: проведене анкетування є самодостатнім для аналізу професійної орієнтації учнів. Але вибір школярів формується під впливом багатьох факторів. Тому проведення досліджень з профорієнтації вимагає комплексного підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського