РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000653225<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Миколайчук В. Г. 
Морфологія суцвіть, особливості цвітіння і плодоношення рослин Trifolium rubens L. (Fabaceae) різних років вегетації у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України / В. Г. Миколайчук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2015. - № 2. - С. 79-85. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано морфологія суцвіть, особливості цвітіння і плодоношення рослин Trifolium rubens різних років вегетації ex situ. Виявлено вплив віку рослин на морфологічні особливості суцвіть і насіннєву продуктивність суцвіть. В перший рік вегетації цвітіння спостерігається у окремих рослин в першій декаді вересня, однак плоди не формуються, з другого року вегетації цвітіння і плодоношення рослин є регулярним. У життєвому циклі рослин T. rubens за умов ex situ генеративний період має більшу тривалість, ніж прегенеративний. При інтродукції рослини обох років вегетації є генеративними особинами, з переважанням вегетативних пагонів над генеративними (55 та 64 % відповідно). В умовах ex situ у рослин T. rubens формується по 2 суцвіття на генеративному пагоні, головне суцвіття більше, бічне - менше. У рослин другого року вегетації суцвіття більші за розміром, мають витягнуту форму, формують більшу кількість квіток та плодів, порівняно із суцвіттями рослин шостого року вегетації. Більшість квіток рослин обох років вегетації розміщуються на головному суцвітті (53 та 63 % відповідно). Відсоток плодоцвітіння у рослин другого року вегетації переважає цей показник рослин шостого року вегетації (67 і 47 відповідно), на головному суцвітті рослин другого року вегетації формується 68 % плодів, у рослин шостого року вегетації більше плодів на бічному суцвітті (53 %). За умов ex situ у рослин другого року вегетації більший коефіцієнт насіннєвої продуктивності (67 та 47 відповідно), маса 1000 насінин (2,53 та 2,28 г), маса насіння з генеративного пагона (0,64 та 0,36 г), менший показник середнього коефіцієнту варіації ознак генеративних органів (15,17 та 27,58) та більший показник репродуктивне зусилля (27,58 і 15,77 г відповідно).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.13 Fab*.36.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського