РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000653468<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мичак С. В. 
Деформації гірських порід Уманського, Новоград-Волинського та Новоукраїнського масивів в період 2,02 - 2,05 млрд років тому за результатами тектонофізичних досліджень / С. В. Мичак // Геодинаміка. - 2014. - № 2. - С. 150-162. - Бібліогр.: 159 назв. - укp.

Зіставлення тектонофізичних характеристик західної та центральної частин Українського щита (УЩ) показує, що одновікові (2,02 - 2,05 млрд років тому) поля тектонічних напружень під час формування Уманського, Новоград-Волинського (західна частина) і Новоукраїнського (центральна частина) масивів різко відрізняються за орієнтацією головних осей (на 67 - 68<^>o). У західній частині УЩ відсутня система зон розломів, яка мала утворитися в регіональному полі тектонічних напружень <$E sigma sub 1> - 301/00, <$E sigma sub 3> - 31/00, якщо б воно існувало під час формування гранітоїдів Уманського і Новоград-Волинського масивів. Звідси випливає висновок, що це поле тектонічних напружень, мабуть, є уявним і зумовлене поворотом західної частини щодо центральної на 67 - 68<^>o проти годинникової стрілки. Тектонофізичні дані показують, що в межах центральної частини щита в період 2,45 - 1,73 млрд років тому значних диференціальних поворотів не було, хоча відбувалися процеси розтягу та стиску. У період 1,99 млрд років тому західна та центральна частини УЩ виступають вже як квазімонолітна структура, що підтверджує Центральна зона розломів, яку виділили геофізики, яка проходить через Коростенський плутон, Росинський мегаблок і з'єднується з Лелеківською зоною на південному сході, утворюючи єдину зону. Однак, оскільки Центральна зона перекрита гранітоїдами коростенського та корсунь-новомиргородського комплексів, нині важко говорити, наскільки вона деформована внаслідок розтягу, за якого сформувався Корсунь-Новомиргородський плутон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)16 + Д390(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського