РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000654882<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сусол Н. Ю. 
Вплив комплексів антисенс-олігодезоксинуклеотидів з полімерними носіями на вміст клітинного пріона у пріон-реплікувальних органах щурів / Н. Ю. Сусол // Біол. студії. - 2017. - 11, № 1. - С. 59-66. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено здатність трьох новосинтезованих зразків (МР-2, МР-3, МР-27) полімерних носіїв на основі диметиламіноетилметакрилату утворювати кон'югати з антисенс-олігодезоксинуклеотидами (асОДН). Встановлено, що найефективніше утворення комплексів відбувається під час змішування 0,5 % розчину полімерів з асОДН у концентрації 2 мкг/мл. Тест на цитотоксичність полімерних носіїв проводили на сперміях бугаїв. Виявлено нижчу цитотоксичність МР-27 у порівнянні з МР-2 та МР-3, оскільки за використання їх 0,5 % розчинів виживання сперміїв становить 96 і 120 год, відповідно. Результати вестерн-блот аналізу показали, що введення щурам комплексів асОДН з поліДМАЕМ призводить до зниження вмісту клітинного пріона (PrPС) у пріон-реплікувальних органах. Найбільш помітне зниження вмісту фізіологічного пріона відбувалося за дії комплексу асОДН з полімером МР27. Аналіз вмісту PrPС після інієкцій комплексів асОДН із носіями МР-27 свідчить про зниження вмісту клітинного пріона у порівнянні з контрольною групою, через 2 та 7 діб після інієкцій і у селезінці на 9 і 32 %, у тонкому кишечнику - на 38 і 55 %, у тканинах мозку - на 28 і 34 %, відповідно. Отже, введення щурам комплексів асОДН з поліДМАЕМ призводить до зниження вмісту фізіологічного пріона в окремих органах і тканинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е326.3 + Е60*73-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського