РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000654956<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Варбанець Л. 
Структурно-функціональна характеристика ліпополісахаридів Escherichia coli та Pantoeae agglomerans / Л. Варбанець, Т. Булигіна // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 116. - укp.

Різноманітність біологічних властивостей ентеробактерій значно ускладнює діагностику представників цієї родини, серед яких трапляються як сапрофіти, так і збудники гострих кишкових інфекцій. Роль сапрофітної мікрофлори кишечника не обмежується тільки їх участю у процесі травлення, але й тим, що ендотоксин (ліпополісахарид, ЛПС), який звільнюється внаслідок самовідновлення клітинного пулу кишкової палички, частково надходить у портальну кров і здійснює антигенну стимуляцію макроорганізму. Крім того, незначна кількість ендотоксину може звільнюватися і живими бактеріями, що за умов численності популяції Esсherichia coli в кишечнику може створювати достатньо високу концентрацію ендотоксину. Незважаючи на існування резидентних штамів, в організм хазяїна достатньо регулярно потрапляють представники нових серо- і біоварів E. coli. У зв'язку з цим актуальним є вивчення будови і біологічної активності ЛПС як нових штамів E. coli, які виявляють в організмі людини, так і раніше практично не досліджених штамів Pantoea agglomerans. Показано, що виділені ЛПС за складом жирних кислот ліпіду A подібні до ЛПС інших представників Enterobacteriaceae. Деякі з них є більш токсичними у порівнянні з ЛПС раніше вивчених штамів Enterobacteriaceae: E. coli, Budvicia aquatica, Pragia fontium, але менш пірогенні, ніж пірогенал. ДСН-ПААГ електрофорез показав типовий для S-форм ЛПС бімодальний розподіл. Встановлено, що ЛПС E. coli 126 знижує індекс адгезивності, що свідчить про можливу конкуренцію між молекулами ЛПС E. coli 126 та адгезинами E. coli F-50, які були задіяні на еритроцитах кроля. Результати серологічних перехресних реакцій свідчать про імунохімічну гетерогенність виду P. аgglomerans: його представників було розподілено на 5 серогруп. ЛПС E. coli 126 проявляв антигенну активність у гомологічній системі. У перехресних серологічних реакціях ЛПС інших штамів E. coli, а також типового штаму B. aquatica не взаємодіяли з антисироваткою до E. coli 126. Одержані дані можуть свідчити про різну структуру О-специфічного полісахариду (ОПС), тобто про відсутність у них загальних антигенних детермінант, оскільки саме структура ОПС є відповідальною за серологічну специфічність ЛПС, а також усієї бактеріальної клітини. І справді, вивчення структури ОПС E. coli 126 свідчить, що він має будову, яка характерна для представників E. coli серогрупи О15: <$Esymbol О>)-beta-D-GlcpNAc-(1<$Esymbol О>2)-beta-D-Galp-(1<$Esymbol О>3)-alpha-L-FucpNAc-(1<$Esymbol О>.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.14*72 + Е40*725.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського