РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655128<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дудніков М. 
Соціокультурний міф в історичному романі Д. С. Мережковського "Антихрист. Петро і Олексій" / М. Дудніков // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2016. - № 8. - С. 39-44. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено соціокультурний міф, зароджений у певних суспільних колах на конкретних географічних територіях, який відображено в цьому романі. Проаналізовано метаісторичну роль царя Петра в контексті соціокультурного міфу про нього, наповненого апологетичним й антагоністичним змістом. Д. С. Мережковський наводить ті самі аргументи стосовно Петра-антихриста, які проголошували старообрядці на почату XVIII ст. Особистість Петра побудована на антитезі: цар - носій суто індивідуальних рис, а його син, Олексій, висловлює ідеї народного духу. Олексій, на відміну від батька, - людина Божа. Міф стверджує, що він названий на честь Святого Олексія - людини Божої. Соціокультурний міф, що складає основу роману "Антихрист. Петро і Олексій", тісно пов'язаний із релігійним світоглядом письменника, який сфокусував свою увагу на історико-міфологічних аспектах образу Христа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського