РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655133<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колошук Н. 
Жіноча "емансипація" в ГУЛАГу (за збірками табірної поезії та спогадами в'язнів): зворотний бік комуністичної утопії / Н. Колошук // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2016. - № 8. - С. 69-76. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто мотиви жіночої табірної лірики та спогадів. Мета роботи - аналіз досвіду, винесеного авторами-жінками з таборів і відображеного в їх творчості, який допоміг їм пережити страхітливе табірне зневолення та нівелювання, протиставити повному безправ'ю та брутальному насильству свою волю до життя та свободи. Поняття "емансипація" сприймається як антитеза до тих асоціацій, що їх породжують табірна дійсність і табірна творчість. Однак пам'ять про пережите жінками - жертвами ГУЛАГу - повинна відновлюватися та зберігатися в її максимально можливій повноті. Спогади жінок, як і їх табірна лірика, надають багатий матеріал для аналізу спотвореного вияву жіночої емансипації, що обернулася в тоталітарній радянській імперії протилежним до соціальних утопій боком. Брутальне упослідження та безправ'я жінок, установлене як норма в ГУЛАГу, здатне й досі впливати на суспільство, не готове вислухати жінок-табірниць без упереджень чи осуду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-34 + Ш5(4СОЮ)6-307

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського