РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655157<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Салевич П. 
Мотив "чудесного одягання" в "Слові о полку Ігоревім" / П. Салевич // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2016. - № 8. - С. 205-214. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

У ході дослідження застережено щодо того, що інтерпретації "Слова о полку Ігоревім" на основі старозавітних або християнських джерел - звичайна фантазія, та разом з ідеологічною інтерпретацією "Слова" російськими ученими й інтерпретацією його як сучасного неміфологічного твору зводять науку про "Слово" на манівці та викривлюють природу давньоукраїнської пам'ятки. Вважаючи "Слово" світським міфологічним давньоукраїнським твором, запропоновано нове прочитання темного місця "Слова": полоцький князь Всеслав "обісися сині мглі". На великому міфологічному матеріалі (замовлянь, колядки, молитви, прокляття, українського герба "Погоня") обгрунтовано тлумачення згаданого рядка міфоритуальним мотивом "чудесного одягання" князя Всеслава в синю (грозову) тучу. Наголошено, що на мотив "чудесного одягання" князя-чарівника Всеслава вказують присутні в контексті "Слова" два мотиви оборотництва: мотив чудесного готування місця для битви та логіка міфологічного контексту, у якому перебуває досліджуване "темне місце": відбувається чудесне одягання для того, аби Всеслав набув "грози (сили) і смілости от синьої тучі громової (і молнії)", - пояснення з одного замовляння, цитованого в дослідженні. Відтак, набувши чудесної сили, князь-чарівник Всеслав полоцький "разить" Новгород і завойовує його: "отвори врата Новуграду".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського