РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655162<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хижняк В. Г. 
Дифузійне титаноалітування нікелю з бар'єрним шаром (Ti,Zr)N / В. Г. Хижняк, О. Е. Дацюк, І. І. Білик, М. В. Карпець // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2016. - № 1. - С. 84-91. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Запобігти поверхневому окисненню жароміцних сплавів на основі нікелю можна завдяки використанню дифузійних покриттів, до складу яких входять шари з бар'єрними функціями. Останні гальмують небажаний перерозподіл елементів за високих температур. Мета роботи - встановлення можливості утворення на нікелі дифузійного титаноалітованого покриття з шаром (Ti,Zr)N, дослідження його фазового та хімічного складу, структури, властивостей. Бар'єрний шар нанесено за допомогою методу фізичного осадження з газової фази. Титаноалітування проведено в порошковій суміші Ti, Al, Al2O3, NH4Cl у контейнері з плавким затвором упродовж 4 год за температури 1050 <^>oC. Одержані покриття досліджено за допомогою сучасних методів фізичного матеріалознавства: рентгеноструктурним, мікрорентгено-спектральним, металографічним, дюрометричним. Встановлено можливість утворення на нікелі покриттів за участю сполук Ni2Ti2O, NiTi, Ni2AlTi, Ni3(AlxTi1-x) і перехідної зони. Показано вплив товщини бар'єрного шару (Ti,Zr)N на будову покриттів. Бар'єрний шар товщиною 5,5 - 6,0 мкм сприяє утворенню зони сполук над шаром (Ti,Zr)N, обмежує товщину перехідної зони, виключає утворення в зоні сполук шару Ni(Al,Ti), а в перехідній зоні - шару Ni(O). Встановлено, що у процесі титаноалітування нікелю формується дифузійна зона на основі оксидів, інтерметалідів титану й алюмінію, бар'єрного шару (Ti,Zr)N з високою мікротвердістю. Досліджене покриття може бути перспективним для виробів з нікелю та його сплавів за умов роботи за високих температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського