РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655654<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романюк А. М. 
Епідеміологія хвороб, пов'язаних з патологічною біомінералізацією у Сумській області : (огляд літ.) / А. М. Романюк, Р. А. Москаленко, С. В. Тарасенко, В. А. Сміянов, О. В. Кравець, І.-М. С. Закорко, А. М. Піддубний // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2017. - 5, № 1. - С. 583-592. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Хвороби, пов'язані з біомінералізацією (ХПБ) можна визначити як захворювання, за яких відбувається формування біомінеральних депозитів, що мають суттєвий вплив на їх перебіг і прогноз. До цих нозологій відносяться холе-, нефро-, сіало-, панкрео-, простатолітіаз, атерокальциноз судин та серцевих клапанів, кальцифікація у випадку онкологічних хвороб щитоподібної залози, матки та інших локалізацій. Більшість хвороб, пов'язаних з біомінералізацією, мають своїм наслідком утворення патологічних біомінералів кальцій-фосфатної природи. Причини, які призводять до зростання поширеності ХПБ, надзвичайно різноманітні та різнопланові: екологічні, соціально-економічні, кліматичні, порушення обміну речовин. Мета роботи - епідеміологічний аналіз хвороб, пов'язаних з біомінералізацією серед населення Сумської обл. Увагу дослідників привернули ХПБ, що є найпоширенішими в українській популяції та відносно яких ведеться статистичний облік: жовчнокам'яна хвороба (ЖКХ), ішемічна хвороба серця (ІХС) та рак щитоподібної залози (РЩЗ). Середній показник поширеності ЖКХ за 2012 - 2016 рр. в Сумській обл. перевищує середньоукраїнський показник в 1,37 разу, як і темпи розповсюдження цієї хвороби. Кожного року в Сумській обл. захворюваність на ЖКХ у середньому зростала на 1,17 %, а в Україні - знижувалася на 3,15 %. Середній показник поширеності ІХС в Сумській обл. нижчий за середньоукраїнський показник в 1,24 разу. Проте поширеність ІХС в Україні зменшується, в той час як у Сумському регіоні збільшується впродовж 2012 - 2016 рр. Середній показник смертності від ІХС за 2012 - 2016 рр. у Сумській області нижчий за середньоукраїнський показник в 1,27 разу. Чітка тенденція відсутня у зміні показників смертності від ІХС, як в Україні, так і в Сумському регіоні. Показник захворюваності на РЩЗ у Сумському регіоні підвищувався впродовж 2012 - 2014 рр. і зменшувався в 2015 - 2016 рр, проте він у Сумській обл. за 2012 - 2016 рр. вище за середньоукраїнський показник в 1,79 разу. Динаміка загальноукраїнського показника захворюваності на РЩЗ не є чіткою. Висновок: вплив кальцифікації на ХПБ, таких як ЖКХ, ІХС та РЩЗ є різноспрямованим: з одного боку біомінералізація ускладнює їх перебіг, з іншого - за певних обставин посилює здатність організму протистояти даним хворобам. Дослідження процесів біомінералізації вимагає мультидисциплінарного підходу, так як її біологічне і клінічне значення потребує більш детального вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4СУМ)026.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського