РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655750<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голка Г. Г. 
Діагностика ексудативного компонента туберкульозного запалення хребта / Г. Г. Голка, В. В. Веснін, О. Г. Фадєєв, В. В. Бурлака, А. О. Олійник // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 2. - С. 31-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - привернення уваги практичних лікарів до важливої проблеми діагностики туберкульозного спондиліту (ТС) і підвищення її ефективності. В основу дослідження покладено дані протоколів обстежень та медична документація 175 хворих, що в 2006 - 2015 рр. перебували у відділенні кістково-суглобового туберкульозу КЗОЗ "Обласна туберкульозна лікарня № 1" Харківської обласної ради та у хірургічному відділенні КЗОЗ "Обласний протитуберкульозний диспансер № 1" Харківської обласної ради з приводу активного вперше діагностованого ТС. Усіх хворих було розподілено на дві групи: до I увійшло 93 (53,1 %) хворих, у яких виконували оперативне втручання на уражених специфічним деструктивним процесом хребцях, до II - 82 (46,9 %), яких лікували консервативно. Вік хворих був у межах від 17 до 75 років. У переважної кількості хворих обох груп були уражені тіла двох хребців: у I групі - у 85 (93,4 %), у II - у 78 (95,1 %). Абсцеси виявлено у 3 хворих I групи з ураженнями шийного відділу хребта, у 30 хворих I і у 20 II групи - грудного, у 4 хворих I і у 6 II групи - грудопоперекового, у 38 хворих I і у 7 II групи - поперекового та попереково-крижового відділів. Таким чином, ексудативний компонент запалення у разі ТС переважно мав вигляд поширених паравертебральних абсцесів у хворих I групи та значно менше - у хворих II. Абсцесів не було у 16 (17,7 %) хворих I групи та у 39 (47,5 %) - II. У хворих I групи внутрішньогрудні абсцеси були значної довжини (4 - 5 хребців і більше). Різниця щодо частоти та довжини псоас-абсцесів у хворих обох груп також значна, частіше виразні абсцеси виявляли у хворих I групи. Для уточнення наявності абсцесів, визначення їх вмісту, а також локалізації та поширеності застосовували ультразвукове дослідження, рентгенотомографію, комп'ютерну томографію і ядерний магнітний резонанс. Висновки: розробка нових технологій променевої діагностики хребта значно розширила діагностичні можливості виявлення ексудативного компонента ТС. До традиційного рентгенологічного методу додалися контрастна мієлографія, комп'ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія. Нагромаджений світовий досвід та дані авторів свідчать, що жоден з вказаних методів за його ізольованого використання не розв'язує всіх діагностичних проблем. Результати досліджень щодо наявності ексудативного компонента ТС завжди потрібно розглядати у комплексі з даними клініко-рентгенологічних методів досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р543.418.15-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського