РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655770<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bondar V. P. 
Problems of professional ethics standards of auditors in Ukraine = Проблеми застосування норм професійної етики у діяльності аудиторів України / V. P. Bondar // Статистика України. - 2017. - № 1. - С. 61-68. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Професійна етика - моральний кодекс, який існує майже у кожної професії. Це сукупність правил поведінки, що забезпечує моральний характер взаємовідносин, пов'язаних із професійною діяльністю, а також галузь науки, яка вивчає специфіку моралі та норм поведінки в різноманітних видах діяльності. Кодекс професійної етики необхідний для забезпечення впевненості в якості послуг, що надаються представником професії. Це також важливо, для користувачів послуг, адже інколи вони і самі не можуть оцінити якість послуг через їх складність та інші фактори. Професійна етика існує в діяльності, що має постійний характер та елементи морально-психологічного плану, які складаються протягом часу. І аудиторська діяльність в цьому сенсі не є винятком. Аудиторська етика практично закріплює і відображає високий ступінь регламентації багатьох сторін моральної діяльності аудиторів. Значна частина етичних положень відображена та закріплена в законах, нормативах та кодексі професійної етики аудитора. Як система спеціальних знань про мораль аудитора етика вивчає сферу його свідомості та поведінки, моральних відносин і закономірностей їх формування. Професійна зрілість аудитора характеризується не тільки знаннями, вміннями і навичками, але й відповідним рівнем моральності особистості, опануванням моральних вимог своєї професії. Дослідження присвячено численним проблемам, що виникають у зв'язку з недотриманням аудиторами принципів професійної етики, зумовлюючи не тільки сумніви щодо достовірності оприлюднених висновків, а й глобальну недовіру користувачів фінансової звітності до аудиторської професії. Це в цілому створює перешкоди для забезпечення прозорості механізмів розкриття та верифікації інформації підприємствами в Україні, що не сприяє формуванню належного інвестиційного клімату. За результатами дослідження обгрунтовано систему організаційної підтримки створення середовища дотримання принципів професійної етики в ході виконання завдань аудиту на основі конкретизації заходів виявлення й усунення загроз незалежності аудитора. У зв'язку з цим запропоновано структуру та змістовне наповнення відповідної організаційно-розпорядчої документації, яка є частиною внутрішньої системи контролю якості аудиторських послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16379 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського