РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000655801<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Oliinyk A. O. 
Parallel multiagent method of big data reduction for pattern recognition = Паралельний мультиагентний метод редукції великих масивів даних для розпізнавання образів / A. O. Oliinyk, S. Yu. Skrupsky, V. V. Shkarupylo, O. Yu. Blagodariov // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2017. - № 2. - С. 82-92. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Вирішено задачу відбору інформативних ознак при обробці великих масивів даних на основі мультиагентного підходу та паралельних обчислень. Об'єкт дослідження - процес відбору інформативних ознак. Предмет дослідження - методи відбору інформативних ознак. Мета роботи - створення паралельного мультиагентного методу редукції великих масивів даних. Запропоновано паралельний мультиагентний метод редукції великих масивів даних. Розроблений метод передбачає розбиття множини агентів на декілька підмножин для паралельного пошуку інформативної комбінації ознак в різних областях простору пошуку. При цьому на паралельних вузлах обчислювальної системи запропоновано виконувати найбільш ресурсомісткі операції, пов'язані з оцінюванням поточної множини агентів, а також з необхідністю створення і модифікації нових множин рішень на основі стохастичних обчислень. Це дозволяє прискорити процес мультиагентного пошуку інформативної комбінації ознак, а також знизити практичний поріг застосування мультиагентного методу з непрямим зв'язком між агентами для редукції великих масивів даних. Розроблено програмне забезпечення, яке реалізує запропонований метод і дозволяє виконувати відбір інформативних ознак на основі мультиагентного підходу і паралельних обчислень. Висновки: проведені експерименти підтвердили працездатність запропонованого математичного забезпечення та дозволяють рекомендувати його для використання на практиці при обробці великих масивів даних для розпізнавання образів. Перспективи подальших досліджень можуть полягати в модифікації розробленого методу шляхом використання різних критеріїв оцінювання групової інформативності ознак, а також експериментальному дослідженні запропонованого методу на більшому комплексі практичних завдань різної природи і розмірності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського