РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656043<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельник О. В. 
Перебіг вагітності, пологів та перинатальні наслідки у пацієнток, що народили нормотрофних дітей з монохоріальної двійні / О. В. Мельник // Здоровье женщины. - 2017. - № 4. - С. 94-97. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінювання перебігу вагітності, пологів і перинатальних наслідків розродження у жінок з багатоплідною монохоріальною вагітністю (БПМХВ) за умови народження дітей з нормальною масою тіла. Проведено клінічне дослідження перебігу вагітності, пологів і перинатальних наслідків у 45 пацієнток із незапланованою БПМХВ, яка завершилася народженням нормотрофних дітей. Для порівняння використано аналогічні показники 45 жінок з біхоріальною двійнею. У комплекс проведених досліджень включено клінічні, ехографічні, доплерометричні, морфологічні та статистичні методи. Перебіг вагітності у випадку монохоріальної двійні характеризувався високою частотою розвитку затримки росту плода/плодів (51,1 %), прееклампсією (33,3 %), загрозою переривання вагітності (64,1 %) і передчасними пологами (66,7 %), що навіть за відсутності специфічних ускладнень монохоріального типу плацентації виправдовувало високу частоту оперативного розродження (46,7 %). У порівнянні з одноплідною вагітністю ріст плодів у випадку монохоріального типу плацентації характеризується достовірно нижчими фетометричними показниками, починаючи з другої половини вагітності. Затримка росту плода/плодів за монохоріальної двійні формується до 28 - 32-го тиж гестації, причому у 20,6 % вагітних розвивається затримка росту обох плодів, а у 30,4 % - одного. Одержані результати необхідно враховувати під час розроблення алгоритму діагностичних та лікувально-профілактичних заходів у випадку багатоплідної вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115 + Р716.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського