РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656047<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костіков В. В. 
Особливості оперативного лікування гінекологічних захворювань лапаротомічним та лапароскопічним доступом у жінок з екстрагенітальною патологією / В. В. Костіков // Здоровье женщины. - 2017. - № 4. - С. 111-114. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення оптимального доступу оперативного втручання у хворих з гінекологічною та екстрагенітальною патологією (ЕГП). У дослідження включено 240 пацієнток, які перебували на лікуванні у стаціонарі і були прооперовані з приводу захворювань внутрішніх статевих органів лапаротомічним (ЛТД) і лапароскопічним (ЛСД) доступом. В усіх пацієнток діагностовано ЕГП. Залежно від доступу операції всі пацієнтки були розподілені на дві групи. В основну групу ввійшли 120 пацієнток, яких прооперовано ЛСД. У групу порівняння ввійшли 120 пацієнток, яких прооперовано ЛТД. Результати проведених досліджень свідчать про те, що у хворих з гінекологічною та серцево-судинною, бронхолегеневою патологією, ожирінням і цукровим діабетом кращим варіантом оперативного доступу слід вважати лапароскопію. Операція, що проведена ЛСД, у хворих з серцево-судинними захворюваннями (ССЗ) супроводжується короткочасним (до 5 хв) погіршенням показників гемодинаміки у момент підвищення внутрішньочеревного тиску і створенням положення Тренделенбурга. Зазначені зміни швидко нормалізуються та залишаються стабільними протягом операції та під час раннього післяопераційного періоду. ЛТД призводить до більш вираженого і тривалого погіршення гемодинамічних показників у хворих із ССЗ під час операції та у ранній післяопераційний період. Лапароскопічні операції у хворих з ЕГП є менш тривалими за часом, мінімально травматичними, супроводжуються малою крововтратою. У хворих, оперованих ЛСД, менш виражені больовий синдром, порушення функції кишечнику, швидко відновлюється рухова активність, скорочуються терміни перебування у стаціонарі та тривалість реабілітації. У хворих з гінекологічною та компенсованою ЕГП перевагу слід віддавати ЛСД оперативного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського