РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656353<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данкович Н. О. 
Терапевтичні можливості підготовки жінок із безпліддям до ЕКЗ / Н. О. Данкович, О. М. Бабенко // Репродуктив. эндокринология. - 2017. - № 2. - С. 53-56. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Кількість безплідних пар в Україні сягає 20 %. Серед причин зниження фертильності значним виявляється вплив підвищеного рівня пролактину. Мета роботи - вивчення ефективності використання препарату прутняка звичайного при функціональній гіперпролактинеміїї в жінок із безпліддям, які готуються до екстракорпорального запліднення. В дане обсерваційне неінтервенційне когортне дослідження включено 30 жінок, які звернулися для лікування безпліддя. Всім жінкам призначали стандартизований екстракт прутняка звичайного Ze 440, одна таблетка якого вміщує 20 мг діючої речовини (префемін), по 1 таблетці 1 раз на добу протягом 3 місяців. В процесі дослідження зареєстровано суттєве зменшення важкості скарг, притаманних передменструальному синдрому, за оцінкою пацієнтками за візуальною аналоговою шкалою. Так, вже через місяць лікування пацієнток вдвічі менше турбували дратівливість та перепади настрою, в 1,5 раза рідше - головний біль, біль в молочних залозах, напади гніву, та майже втричі менше - здуття живота. Подібна позитивна динаміка зберігалася при подальшій терапії: білі в молочних залозах та здуття живота майже зникли (оцінки 1,33 ± 0,10 балів та 1,18 ± 0,05 балів, p < 0,05); інші скарги були низької інтенсивності (оцінки на рівні 2 - 3 балів). Рівень пролактину в обстежених жінок складав 47,12 ± 5,34 нг/мл до початку лікування, а після завершення прийому препарату знизився більш ніж вдвічі - до 19,08 ± 3,47 нг/мл (p < 0,05). Зроблено висновок, що використання стандартизованого екстракту прутняка звичайного Ze 440 (префемін) у жінок із безпліддям та функціональною гіперпролактинемією виявилось високоефективним, призвівши до нормалізації рівня пролактину в 76,66 % випадків та зменшення клінічних проявів передменструального синдрому в більшості обстежених. Отже, вказаний препарат можливо розглядати як ефективну терапевтичну опцію в пацієнток на етапі підготовки до екстракорпорального запліднення з метою зниження фармакологічного навантаження та покращання результатів лікування безпліддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 + Р716.11 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського