РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656371<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федоришин Д. Д. 
Перспективи ядерно-фізичних методів під час виділення газонасичених порід-колекторів складнопобудованих неогенових відкладів / Д. Д. Федоришин, О. М. Трубенко, С. Д. Федоришин, Я. М. Фтемов, Я. М. Коваль // Геодинаміка. - 2016. - № 2. - С. 134-143. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення особливостей геологічної будови складно побудованих порід-колекторів, створення петрофізичної основи інтерпретації даних комплексних геофізичних досліджень з урахуванням результатів впроваджених новітніх інформативних ядерно-фізичних методів. Методика досліджень полягає у визначенні розподілу радіоактивних ізотопів U(Ra), Th, K<^>40 у породах-колекторах неогенових відкладів газоконденсатних родовищ (ГКР) Більче-Волицької зони Передкарпатського прогину для літологічного розчленування тонкошаруватих розрізів та оцінках природи та характеру підвищенної радіоактивності порід. За даними геофізичних досліджень, петрографії та гамма-спектрометрії на зразках керну, відібраного з неогенових відкладів, встановлено граничні значення інтенсивності гамма-поля продуктивних порід-колекторів і розраховано коефіцієнт їх піщанистості по розрізу сарматських і гельветських ярусів, обгрунтовано ефективність застосування гамма-спектрального методу для оцінювання природної радіоактивності, побудовано петрофізичні взаємозв'язки та кореляційну схема поширення газонасиченості порід нижньодашавської світи сарматського ярусу. Розроблено методику оцінювання природи підвищеної радіоактивності неогенових відкладів ГКР Більче-Волицької зони Предкарпатського прогину, суть якої полягає в тому, що для гірських порід неогенових відкладів, які характеризуються підвищеною радіоактивністю, розраховується співвідношення концентрацій урану та торію до калію у складі породи. Враховано те, що кількісна величина вмісту калію в породі зумовлена величиною об'ємної глинистості та органічною речовиною. Зважаючи на той факт, що вміст радіоактивного калію у відкладах геологічного розрізу неогенової системи розподілено нерівномірно у гельветському, баденському та сарматських ярусах, розраховано співвідношення урану плюс торію до калію для кожного з цих ярусів (показник "А"). Удосконалена методика оброблення результатів гамма-каротажу підвищує ефективність комплексних геофізичних досліджень складнопобудованих геологічних розрізів. Її використання разом з результатами комплексу ядерно-фізичних методів надає можливість надійніше виявляти продуктивні газонасичені горизонти. Результати досліджень надали змогу обгрунтувати мінералогічну будову матриці породи-колектора та встановити граничні значення коефіцієнтів залишкового водонасичення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.2 + Д59(45УКР)453

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського