РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656455<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цибулін О. 
Індукована біохемілюмінесценція тканин перепела японського за дії низькоінтенсивного радіочастотного випромінювання / О. Цибулін // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 74. - С. 3-11. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Встановлено, що дія мікрохвильового випромінювання стандарту GSM 900 МГц (14 +- 1 мкВт/см<^>2) протягом 456 год (імпульси по 48 с щохвилини) на ембріони перепела японського (Japanese Quail) in ovo призводить до вираженого прооксидантного ефекту у тканинах добових перепелів. За допомогою методу люмінол-H2O2-індукованої хемілюмінесценції встановлено вірогідне (p << 0,05) зростання максимуму спалаху хемілюмінесценції та світлосуми у гомогенатах мозку та серця добових перепелят дослідної групи, у порівнянні з контролем. Дія мікрохвильового випромінювання стандарту GSM 900 МГц інтенсивністю 0,21 +- 0,01 мкВт/см<^>2 на гомогенати мозку 12-добових ембріонів призводить до збільшення максимуму спалаху хемілюмінесценції та світлосуми у порівнянні з контролем. За аналогічного режиму немодульоване мікрохвильове випромінювання з частотою 850 - 960 МГц інтенсивністю 7,7 +- 0,1 мкВт/см<^>2 практично не впливає на інтенсивність люцигенін-індукованої хемілюмінесценції. Таким чином, одержані результати підтверджують виражений прооксидантний ефект низькоінтенсивного мікрохвильового випромінювання в модельних біологічних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-633.4 + Е60*715.431 + Е623.353.523.1 Fha

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського