РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656458<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панченко С. 
Рослинність урочища "Литовський бір" Гетьманського національного природного парку / С. Панченко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 74. - С. 29-39. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Описано рослинний покрив урочища Литовський бір, яке входить до складу Гетьманського національного природного парку і розташоване на боровій терасі р. Ворскла. Тут є найстаріша за віком деревостану в Лівобережному Лісостепу ділянка лісу площею 43,8 га. У складі флори Литовського бору, за літературними даними та результатами спостережень автора, налічується 8 видів рослин, занесених до Червоної книги України. Основу рослинного покриву становлять соснові ліси. Внаслідок антропогенного впливу майже половину площ займають угруповання, в яких спостерігається нетиповий набір домінантів, серед яких - лісові інтродуценти Padus serotina та Robinia pseudoacacia. Представлено зображення вертикальної структури раритетних і антропогенно змінених лісів. За розповсюдженням знахідок, характерних для соснових борів і широколистяних лісів, стверджується, що останні росли у східній частині урочища, де донині збереглася молінієва діброва. В околицях села Климентове збереглася невеличка ділянка діброви, подібна до тих, що колись були у Литовському бору. Запропоновано розширити заповідну зону за рахунок ділянок у південно-східній частині урочища навколо молінієвої діброви і прилеглих боліт-блюдець.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88(45УКР) л64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського