РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656560<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривов'яз О. В. 
Аналіз доступності лікарських засобів для лікування первинної відкритокутової глаукоми / О. В. Кривов'яз, О. В. Макаренко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2017. - № 2. - С. 107-111. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У зв'язку з постійним характером фармакотерапії відкритокутової глаукоми для хворих II та III стадії стало актуальним визначити доступність лікарських засобів. Мета дослідження - аналіз структури асортименту протиглаукомних засобів першої лінії для лікування первинної відкритокутової глаукоми II та III стадії та розрахунок коефіцієнтів, що характеризують цінову кон'юнктуру цих препаратів та їх доступність для пацієнта. Проведений маркетинговий аналіз засобів першої лінії лікування глаукоми, а саме, аналогів простагландину, бета-адреноблокаторів та комбінованих крапель показав, що в арсеналі протиглаукомних засобів переважна більшість імпортного (84 %), ніж вітчизняного (16 %) виробництва з широким ціновим діапазоном. При аналізі показників ліквідності серед груп S01EЕ (аналоги простагландинів) та S01ED (бета-адреноблокатори) коефіцієнт <$E symbol У~0,15> реєстрували для 37,5 % як першої, так і другої групи, що свідчить про досить широкі розбіжності між мінімальною та максимальною ціною. Проте для комбінованих засобів коефіцієнт ліквідності складав менше ніж 0,15 для всіх позицій з переліку протиглаукомних засобів, що оптимально за доступністю для споживачів. Одним з критеріїв купівельної спроможності є показник коефіцієнта платоспроможності (КАП). Проведено аналіз КАП споживачів, що працюють (середній показник заробітної платні складає 4896,00 грн), та пацієнтів з пенсійним забезпеченням (середній показник для регіону в аналізований період складає 2018,25 грн). Встановлено, що протиглаукомні засоби групи аналогів простагландинів є більш доступними для працюючих пацієнтів (КАП 3,4 - 11,2 %) порівняно з пацієнтами похилого віку (КАП до 27,3 %), що вимагає аналізу шляхів реімбурсації витрат хворих первинною відкритокутовою глаукомою II та III стадії. Бета-адреноблокатори та комбіновані краплі є більш доступними для обох груп споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91-52 + Р11(4УКР)286.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського