РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656601<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікітіна І. М. 
Досвід використання розвантажувального акушерського пессарію у профілактиці невиношування при багатоплідній вагітності / І. М. Нікітіна // Перинатология и педиатрия. - 2017. - № 1. - С. 51-58. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність застосування розвантажувальних акушерських пессаріїв у жінок із багатоплідною вагітністю з високим ризиком невиношування. Проаналізовано 40 випадків застосування розвантажувальних акушерських пессаріїв у вагітних із двійнями з ознаками невиношування у термінах 18 - 28 тижнів вагітності, які становили першу групу обстежуваних. Друга група - 12 вагітних із двійнятами, яким накладено шов на шийку матки з приводу істмікоцервікальної недостатності. Контрольна група - 18 вагітних із двійнею, яким призначено консервативну терапію. Проведено аналіз перебігу вагітності, пологів, післяпологового періоду та стан неонатальної адаптації в обстежуваних групах. Динаміка вкорочення шийки матки була значно повільнішою у пацієнток і групи, яким встановлено розвантажувальний акушерський пессарій. Це ефективний метод профілактики та лікування невиношування в жінок із багатоплідною вагітністю, зниження частоти пізнього аборту та передчасних пологів, перинатальних втрат. Передчасний розрив плодових оболонок відмічався у 7 (17,5 %) пацієнток I групи, у 3 (25,0 %) - II групи та у 5 (27,7 %) - контрольної групи. У I групі обстежуваних термінові пологи відбулися у 34 (85,%) випадках, у II групі - у 9 (75,0 %) випадків, у контрольній - у 12 (66,6 %) випадках. У контрольній групі перинатальні втрати становили 2,7 %. У I групі перинатальних втрат не було. При оцінці стану неонатальної адаптації новонароджених обстежуваних груп відмічалося зниження ростовагових показників у дітей II та контрольної групи, також зниження показників оцінки стану новонароджених за шкалою Апгар у II та контрольній групі. Висновки: методика застосування розвантажувального акушерського пессарію є патогенетично обгрунтованою у вагітних із багатопліддям і надає змогу пролонгувати вагітність до доношеного терміну у 85 % жінок досліджуваної групи, знизити медикаментозне навантаження на вагітну та плід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115 + Р716.218.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського