РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656738<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корж Н. А. 
Экспериментально-клиническое обоснование применения углеродных биоматериалов в ортопедии и травматологии : (обзор лит.) / Н. А. Корж, Н. В. Дедух, А. А. Тяжелов, Л. Чжоу // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2017. - № 2. - С. 114-121. - Библиогр.: 61 назв. - рус.

На підставі аналізу 60 джерел літератури та власних досліджень встановлено, що різні форми вуглецю є нетоксичними та безпечними, мають достатній запас механічної міцності. Вуглецеві біоматеріали (ВБМ) є немагнітними, вони не викликають алергічних проявів, локальної та системної реакції організму. У культурі остеобластів і в експериментах на тваринах після імплантації ВБМ у дефект кістки визначено його остеоінтегративні якості та високу біосумісність із тканинами. Імплантати з вуглецевих композиційних матеріалів не поступаються за механічними та біологічними характеристиками іншим штучним біоматеріалам, але є значно нижчими за собівартістю. Вуглець має електропровідність. Застосування різних форм вуглецевих імплантатів надає можливість оптимізувати репаративний остеогенез, скоротити терміни лікування пацієнтів, моніторувати прооперовану ділянку скелета з використанням МРТ, провести післяопераційні курси променевої терапії, а також електролікування на етапі реабілітації. За своїми фізико-хімічними та механічними властивостями, біологічною інертністю ВБМ є унікальними, з них можна виготовити ендопротези кістки будь-якої форми та розмірів. Добре зарекомендували себе в регенерації кістки й вуглецеві покриття металевих імплантатів. Розробки в галузі нанотехнологій призвели до створення нанотрубок на основі вуглецю, використання яких є перспективним і розширює можливості регенераторної медицини завдяки їх поєднанню з клітинними трансплантатами, колагеном і гіалуроновою кислотою. Біоматеріали на основі вуглецю можна насичувати медикаментозними препаратами, що розширює їх використання в медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458 с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського