РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656885<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shykunov O. A. 
Three-element bogie side frame strength = Міцність бічної рами трьохелементного візка / O. A. Shykunov // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2017. - № 1. - С. 183-193. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета роботи - оцінити вплив різних навантажень на напружено-деформований стан бічної рами візка вантажного вагона, а також розподіл полів напружень у конструкції бічної рами візка вантажного вагона, що спирається через горизонтальні поверхні, та через горизонтальні й похилі поверхні щелепного отвору. Розроблено об'ємну скінченно-елементну модель бічної рами візка ZK-1 вантажного вагона. До моделі прикладено сили відповідно до чинної нормативної документації на теоретичні дослідження, визначено напруження, що виникають в елементах моделі. Проведено статичні випробування бічної рами візка моделі ZK-1, за яких визначено напруження, що виникають у ключових точках рами за дії сил згідно з існуючою методикою статичних випробувань бічних рам візків вантажних вагонів. Для перевірки якості скінченно-елементної моделі визначено напругу в ній у разі дії сил, відповідних статичним випробуванням. Для узгодження напружень, одержаних під час теоретичних досліджень і статичних випробувань, визначено відповідні коефіцієнти. Проведено порівняння результатів теоретичних і експериментальних досліджень напружень у конструкції бічної рами для її небезпечних перетинів. Нормативна документація на проведення експериментальних досліджень міцності бічних рам не враховує повною мірою навантаження, що діють на раму під час її експлуатації, та передбачену теоретичним шляхом міцність бічних рам. Оцінка міцності бічних рам за результатами тільки натурних випробувань не надає повної картини розподілу полів напружень, бо передбачені місця встановлення датчиків не охоплюють більшості елементів конструкції, де можлива концентрація напружень. Проведено порівняння навантажень, що прикладаються до бічної рами під час теоретичних та експериментальних досліджень, із навантаженнями, що діють в експлуатації. Визначено оцінка впливу застосування похилих поверхонь у буксових отворах. Одержані результати надають змогу більш точно оцінювати міцність бічної рами трьохелементного візка, а також вибрати кращий спосіб спирання бічної рами в буксових вузлах.


Індекс рубрикатора НБУВ: О244-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського