РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000656920<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Насонова Т. І. 
Нейровегетативні та когнітивні порушення, асоційовані з тривогою у пацієнтів середнього віку із цереброваскулярними захворюваннями / Т. І. Насонова, О. В. Кліменко, Т. В. Колосова, Г. В. Горєва, Ю. І. Головченко, О. В. Тишкевич, О. М. Гурмак // Сімейна медицина. - 2017. - № 2. - С. 97-102. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - аналіз ефективності і безпеки лікування нейровегетативних та когнітивних порушень, асоційованих з тривогою у пацієнтів середнього віку з цереброваскулярними захворюваннями (ЦВЗ) з використанням препарату адаптол. Було обстежено 60 пацієнтів віком від 42 до 58 років з нейровегетативними та легкими і помірними когнітивними порушеннями на фоні тривожно-депресивних розладів. Хворих було розподілено на 2 групи: основну (n = 30) - пацієнти одержували лікування з додаванням препарату адаптол; групу порівняння (n = 30) - пацієнти одержували стандартне лікування без використання препарату адаптол. Дослідження когнітивних, вегетативних і нейропсихологічних порушень проводили із застосуванням клінічних шкал. Визначено рівень кортизолу: до лікування, на 7-у добу і після лікування. Визначено, що у пацієнтів з хронічними ЦВЗ у пацієнтів молодого і середнього віку виникають легкі та помірні когнітивні порушення на фоні вегетативних і тривожних розладів. Виявлені порушення добре коригуються своєчасно призначеною антигіпертензивною, метаболічною, гіполіпідемічною, цукровознижувальною терапією із застосуванням денного транквілізатора адаптол виробництва "Олайнфарм" у дозі 300 мг двічі на добу курсом 28 діб. У результаті проведеного лікування було одержано статистично достовірне зменшення показників вегетативної дисфункції, ситуаційної та особистісної тривоги, а також покращання когнітивних функцій за шкалою MoCA у пацієнтів, що вживали адаптол у порівнянні з даними до початку лікування. Рівень кортизолу в плазмі крові зменшувався поступово на 7-у добу лікування і на 28-у добу досяг статистично достовірної різниці (p << 0,05) у порівнянні з показниками вихідного рівня у пацієнтів, що одержували препарат адаптол, і показниками пацієнтів групи порівняння. Заключення: у пацієнтів з ранніми ознаками хронічного ЦВЗ виявляють когнітивні і тривожні розлади на фоні нейровегетативного синдрому, які потребують лікування. Денний транквілізатор адаптол виробництва "Олайнфарм" рекомендовано для корекції когнітивних і психоемоційних порушень у людей середнього віку на фоні нейровегетативного синдрому в межах тривожного розладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 + Р64-324 + Р628-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського