РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000657280<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гур'єв С. О. 
Вплив пошкодження хребта на перебіг травматичного процесу у постраждалих із поєднаною торакальною травмою / С. О. Гур'єв, С. П. Сацик, Ю. В. Резніченко, В. А. Кушнір // Травма. - 2017. - 18, № 3. - С. 38-41. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Збільшення кількості та питомої ваги поєднаної травми, а також тяжкості поєднаних травматичних пошкоджень - це основні риси травматизму сьогодення. Одним із різновидів поєднаної травми є вертеброторакальна травма. Мета роботи - вивчення впливу пошкодження хребта на перебіг травматичного процесу у постраждалих із поєднаною торакальною травмою. Проведено порівняння двох груп постраждалих з поєднаною торакальною травмою: перша - 157 випадків із наявністю вертебрального компонента, друга - 157 випадків без вертебрального компонента. Групи сформовані за ознакою показників стандартизованої оцінки тяжкості травми ISS (InjurySeverityScore). Встановлено, що пошкодження хребта мають вірогідний вплив на перебіг травматичного процесу насамперед у постраждалих із тяжкістю травми за шкалою ISS до 35 балів. Різні клініко-анатомічні форми пошкодження хребта мають різний за інтенсивністю та результатом вплив на перебіг травматичного процесу в постраждалих. Найбільш сильний негативний вплив мають пошкодження шийного відділу хребта у вигляді множинних пошкоджень хребців і переломовивихів, а також будь-які пошкодження, які згідно з класифікацією AO/ASIF відносяться до типу С, або пошкодження, що викликають порушення моторних і чутливих функцій за кваліфікаційним типом FrankelA та Frankel В. Висновки: пошкодження хребта вкрай негативно впливають на перебіг і результат травматичного процесу в постраждалих із поєднаною торакальною травмою. Це обумовлено як характером та тяжкістю самого пошкодження хребта, так і впливом зазначеного пошкодження на інші компоненти поєднаної травми. Викладене вище необхідно враховувати у процесі формування та реалізації клініко-організаційного рішення щодо надання медичної допомоги постраждалим з вертеброторакальною травмою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.195.5 + Р457.365.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського