РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000657310<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сорокман Т. В. 
Особливості перебігу поєднаної патології верхніх відділів шлунково-кишкового тракту та алергодерматозів у дітей / Т. В. Сорокман, І. Я. Лозюк // Здоровье ребенка. - 2017. - 12, № 3. - С. 324-328. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Дослідження останніх років свідчать про те, що однією з причин виникнення алергодерматозів (АД) у дітей і дорослих є захворювання шлунково-кишкового тракту. Однак чимало проблем виникнення даних поєднань досі не вирішені. Мета роботи - встановити частоту та характер ураження верхніх відділів травного тракту у дітей з АД. На базі Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні обстежено 40 дітей із АД у поєднанні з патологією верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ВВШКТ) та 20 пацієнтів із АД без патології ВВШКТ віком 3 - 18 років. Проведено дворазове клініко-лабораторне обстеження (загальноклінічні аналізи, скарифікаційні проби з неінфекційними алергенами в період ремісії АД), фіброгастродуоденоскопію, ультразвукове дослідження, рН-метрію, біохімічне дослідження крові (аланінамінотрансфераза, аспартатамінотрансфераза, гамма-глутамілтранспептидаза, лужна фосфатаза, холестерин), ідентифікація Helicobacter pylori. Серед 40 обстежених дітей із АД у 30 (75 %) було діагностовано різні ураження стравоходу, шлунка й дванадцятипалої кишки. У 10 (25 %) дітей - функціональні зміни у вигляді дуоденогастрального рефлюксу (70 %) та недостатності кардії (30 %). Множинний характер рефлюксу відзначався у 85,7 % дітей із хронічним гастродуоденітом, у 100 % дітей із езофагітом і виразковою хворобою дванадцятипалої кишки. Інфікованість Helicobacter pylori становила 72,5 %. Встановлено підвищення активності аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, гамма-глутамілтранспептидази, лужної фосфатази та холестерину в сироватці крові. Висновки: у дітей із АД у 75 % випадків діагностується органічна патологія верхніх відділів травного тракту, в зв'язку з чим усім пацієнтам рекомендується здійснити гастроентерологічне обстеження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3 + Р733.601.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського