РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000657507<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабаев Г. Р. 
Анализ напряженно-деформированного состояния Кавказского региона (Азербайджан) по векторам максимальных горизонтальных напряжений с использованием программ проекта "World Stress Map" / Г. Р. Бабаев, Э. В. Ахмедова, Ф. А. Кадиров // Геофиз. журн.. - 2017. - 39, № 3. - С. 26-39. - Библиогр.: 34 назв. - рус.

Досліджено побудову моделей на основі аналізу впливу топографічних аномалій рельєфу на формування напружено-деформованого стану літосфери Кавказького регіону (Азербайджан) за допомогою методу скінченних елементів із застосуванням програмних комплексів Hypermesh<191> і Abaqus<191>. За побудованими моделями визначено напрямки і локалізацію горизонтальних осей напружень на різних літосферних глибинах. Одержані дані зіставлено з картою напружень, розрахованих для механізму вогнищ землетрусів Азербайджану з використанням програми CASMO ("Світова карта напружень") за період 1990 - 2015 рр. У цілому вогнища землетрусів збігаються із зонами напруженого стану, які формуються під впливом топографічних аномалій Кавказького регіону. Встановлено, що в основному західна і центральна частини Великого Кавказького хребта зазнають північно-східного - південно-західного розтягування. У східній частині це розтягнення змінюється інтенсивним стисненням. У досліджуваному регіоні переважають землетруси з підкидним типом механізму вогнища поряд з проявами нормального скиду і зсуву зі зміщенням за простяганням. Урахування топографічних аномалій під час аналізу напружено-деформованого стану на різних рівнях глибин літосфери надасть змогу одержувати достовірніші дані для складання геодинамічної моделі регіону. Подібні дослідження необхідно проводити в разі будівництва стратегічних об'єктів, особливо підземних конструкцій (шахт, тунелів, підземних трубопроводів, терміналів), оскільки при цьому важливо враховувати якомога більше факторів, що впливають на формування напружено-деформованого стану земної кори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.9(53АЗЕ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського