РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000657515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пономар В. П. 
Вплив розміру частинок на магнетизувальний випал гематитового кварциту в атмосфері монооксиду вуглецю / В. П. Пономар, О. Б. Брик, Ю. І. Черевко, В. В. Овсієнко // Мінерал. журн.. - 2017. - 39, № 2. - С. 19-28. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Визначено вплив розміру частинок окисненого залізистого кварциту на перетворення гематиту на магнетит у зв'язку з виготовленням залізорудних концентратів. Вихідний зразок представлений гематитовим кварцитом, який складається з гематиту і кварцу та має вміст Fе2O3 близько 57,6 мас. %. Гематитовий кварцит розділений на фракції: << 0,05; 0,05 - 0,1; 0,1 - 0,16; 0,16 - 0,25; 0,25 - 0,4; 0,4 - 0,63; 0,63 - 1,0; 1,0 - 1,6; 1,6 - 2,5 та >> 2,5 мм. За допомогою методу магнітометрії показано, що намагніченість зразків після термічної обробки за <$E500~symbol Р roman C> в атмосфері монооксиду вуглецю протягом 40 хв зростає з приблизно 1 до <$E35~-~60~roman {А~cdot~м sup 2 "/" кг}>. Варіативність магнітних характеристик перетворених зразків залежить від ступеня перетворення гематиту на магнетит та загального вмісту Fe2O3 у вихідних зразках із різним розміром частинок. Також показано, що для гематитового кварциту із розміром частинок 0,25 - 2,5 мм і більше перетворення гематиту на магнетит відбувається не повністю, що може бути пов'язано з неповним розкриттям мінералів та формуванням шару магнетиту на поверхні частинок гематиту, який може ускладнювати подальшу реакцію. У цих фракціях кількість утвореного магнетиту зменшується від 80 ор 60 мас. % зі збільшенням розмірів частинок вихідного гематитового кварциту від 0,25 до 2,5 мм. Для гематитового кварциту з різним розміром частинок здійснено перетворення в часовому інтервалі 10 - 60 хв та показано, що намагніченість перетворених зразків значно зростає протягом перших 30 хв для менших частинок та 40 хв для більших частинок гематитового кварциту. Подальше продовження термообробки до 50 - 60 хв не призводить до зростання намагніченості перетворених зразків. Константа швидкості процесу перетворення гематиту на магнетит для гематитового кварциту з меншим розміром частинок більше залежить від питомої поверхні, а для кварциту з більшим розміром частинок - від ступеня розкриття гематиту і кварцу та можливого гальмівного впливу магнетиту, який утворився на поверхні частинок гематиту. Одержані дані є важливими для визначення оптимальних режимів магнетизувального випалу гематитових кварцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського