РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000657569<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуницька І. І. 
Заходи запобігання фінансовому шахрайству та легалізації коштів, зароблених злочинним шляхом / І. І. Чуницька // Проблеми економіки. - 2017. - № 2. - С. 282-291. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто проблеми запобігання фінансовому шахрайству та легалізації коштів через механізми фінансового ринку (ФР). Обгрунтовано актуальність цієї проблеми в цілому та особливості її дослідження в економіках, що розвиваються. Досліджено досвід організацій, які створені для запобігання легалізації коштів, зароблених злочинним шляхом. З'ясовано, що нові організації виникають у відповідь на глобальні виклики. Обгрунтовано, що в Україні боротьба з легалізацією коштів, зароблених злочинним шляхом, набула особливої гостроти внаслідок дефіциту інвестиційних ресурсів, орієнтації на європейські цінності, а також внаслідок збройного конфлікту на сході країни. Систематизовано фактори ризику фінансового шахрайства та нелегального переміщення фінансових потоків за групами умов: тиск, сприятлива ситуація, схильність (виправдання). Визначено, які рівні ризику генерування нелегальних фінансових потоків властиві різним секторам економіки залежно від інституціональних факторів. Аргументовано, що зростання ризиків нелегальних фінансових потоків відбувається за низької зрілості інституціонального середовища та високого рівня асиметричності інформації. Систематизовано види й інструменти шахрайства на ФР, які збільшують ризики переміщення нелегальних фінансових потоків. З'ясовано, що основні випадки шахрайства на ФР пов'язані з маніпулюванням інформації та недоліками регулювання. Систематизовано світовий досвід законодавчих ініціатив щодо протидії шахрайству легалізації коштів на ФР. Обгрунтовано, що в Україні з метою запобігання фінансовому шахрайству та запобігання легалізації коштів, зароблених незаконним шляхом, необхідно сприяти тому, щоб інформація про переміщення фінансових потоків на ФР була максимально прозорою. Крім того, регулятори ФР мають не тільки співпрацювати між собою, але і запобігати випадкам уникнення покарання за шахрайські дії на ФР або участь у схемах легалізації коштів, зароблених злочинним шляхом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.176 + Х883.9(4УКР)711.164 + У9(4УКР)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського