РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000657581<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова К. М. 
Порівняльна ефективність "нітратцентричної" і "діуретикоцентричної" стратегій лікування хворих з гострою декомпенсованою серцевою недостатністю щодо деконгестії та найближчих наслідків / К. М. Амосова, А. Б. Безродний, І. І. Горда, Ю. В. Руденко, Г. В. Мостбауер, А. В. Саблін, Н. В. Мельниченко, Ю. О. Сиченко, І. В. Прудкий, К. І. Черняєва, О. В. Василенко, І. С. Ковальова, О. В. Ходаківська // Серце і судини. - 2017. - № 2. - С. 20-28. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Мета роботи - провести порівняльну оцінку ефективності "нітратцентричної" (НЦ) і "діуретикоцентричної" (ДЦ) стратегій лікування "теплих і вологих" хворих з гострою декомпенсованою серцевою недостатністю (ГДСН) щодо клінічної деконгестії, переносності та найближчих наслідків ГДСН. У відкрите проспективне рандомізоване дослідження було залучено 141 хворого, яких було госпіталізовано з приводу ГДСН. Усіх хворих у порядку надходження в перший день було рандомізовано на 2 групи з різною стратегією деконгестії. У групу ДЦ ввійшли 93 хворих, яким деконгестію проводили традиційно - за допомогою помірних доз петльових діуретиків внутрішньовенно болюсно (40 - 120 мг на добу для фуросеміду) та нетривалої переривчастої інфузії нітрогліцерину (одноразово під час надходження протягом 4 - 12 год у дозі <$E10~-~30~roman {мкг~cdot~кг sup -1 ~cdot~хв sup -1 }>). У групу НЦ увійшли 48 хворих, у яких деконгестії досягали шляхом безперервної інфузії нітрогліцерину (початкова доза - <$E10~roman {мкг~cdot~кг sup -1 ~cdot~хв sup -1 }>, середня - <$E30~-~100~roman {мкг~cdot~кг sup -1 ~cdot~хв sup -1 }>, максимальна - <$E200~roman {мкг~cdot~кг sup -1 ~cdot~хв sup -1 }>) протягом <$Esymbol У~72> год та низьких доз петльових діуретиків внутрішньовенно болюсно (<$Esymbol Г~80> мг на добу для фуросеміду). Встановлено переваги НЦ-стратегії у порівнянні з ДЦ-стратегією у пацієнтів з ГДСН, що пов'язано в першу чергу з більш вираженою позитивною динамікою як окремих симптомів (задишка за шкалою Borg уже на третю добу лікування - 4,6 +- 0,2 у порівнянні з 6,3 +- 0,3; p << 0,01; на час виписування - 2,3 +- 0,1 у порівнянні з 3,7 +- 0,2; p << 0,05), так і ознак конгестії та їх інтегральних індексів за Lala і Gheorghiade. Це асоціювалося із кращою динамікою кількісних показників гемодинамічної конгестії на час виписування - E/E' (14,8 +- 0,8 у порівнянні з 17,4 +- 0,8; p << 0,01) і NT-proBNP (732 +- 124 у порівнянні з 858 +- 244; p << 0,05). Висновки: у пацієнтів з ГДСН без ознак системної гіпотензії НЦ-стратегія у порівнянні з ДЦ асоціюється з більш вираженою клінічною деконгестією, зниженням рівня NT-proBNP у сироватці крові, зменшенням сумарної частоти тяжких серцево-судинних подій протягом госпітального періоду без підвищення частоти побічних ефектів, зокрема симптомної та безсимптомної артеріальної гіпотензії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського