РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000657979<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Балко О. І. 
Активність бактеріоцинів Pseudomonas aeruginosa щодо фітопатогенних штамів Pseudomonas syringae / О. І. Балко, Л. В. Ярошенко, О. Б. Балко, Л. А. Пасічник, Л. В. Авдєєва // Мікробіологія і біотехнологія. - 2017. - № 2. - С. 51-60. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити активність бактеріоцинів Pseudomonas aeruginosa щодо фітопатогенних штамів Pseudomonas syringae. Вплив лізатів P. aeruginosa на бактерії P. syringae перевіряли за допомогою методів "двошарового агару" та серійних двократних розведень. Підвищення концентрації піоцинів у складі досліджуваних лізатів досягали шляхом послідовної двохетапної оптимізації умов культивування штамів-продуцентів та індукції бактеріоцинів. Концентрування бактеріоцинів здійснювали висолюванням 70 % сульфатом амонію. Бактеріостатична активність вихідних лізатів P. aeruginosa коливалася в межах 20 - 40 ОА/мл щодо окремих штамів P. syringae. Встановлено, що діючими речовинами у складі лізатів були низькомолекулярні піоцини S-типу. Показано, що активність бактеріоцинів можна підвищити завдяки вирощуванню штамів-продуцентів за <$E28~symbol Р roman C> в середовищі LB за інтенсивної аерації та/або внесення налідиксової кислоти до кінцевої концентрації 100 мкг/мл в кінці експоненціальної фази росту культур продуцентів і забезпеченні контакту із бактеріальною суспензією протягом трьох год. Ефективність застосування оптимізації умов культивування та індукції бактеріоцинів залежала від штаму-продуцента. Запропоновані підходи надали змогу підвищити активність лізату PAE-22 більш, ніж у 40 разів, наслідком чого було розширення спектра впливу піоцинів на усі штами P. syringae та збільшення зон відсутності росту до 26 мм. Висновки: низькомолекулярні піоцини S-типу Pseudomonas aeruginosa характеризуються помірним та високим рівнем активності до більшості досліджених штамів P. syringae. Синтез бактеріоцинів лізату PAE-22, активних щодо фітопатогенних культур, залежить від умов вирощування штаму-продуцента, тоді як лізату PAE-8 - від оптимізації процесу індукції. На активність піоцинів у складі інших лізатів - PAE-19, PAE-24 і PAE-41, впливають обидва вказані чинники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*72 + Е40*725.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського