РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000657981<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сардарян К. Б. 
Ефективність використання екстрактів водоростей в мікроклональному розмноженні деяких видів рослин / К. Б. Сардарян, Т. М. Корня // Мікробіологія і біотехнологія. - 2017. - № 2. - С. 72-80. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження розвитку експлантів деяких культурних рослин за умов in vitro на МС середовищі з додаванням екстрактів водоростей. В роботі використано стандартне живильне середовище Mypacize та Скуга (1962) з половинним вмістом солей. В роботі застосовували декілька контрольних варіантів: середовище МС без домішок; з додаванням 0,1 мг/л штучних гормонів і БАП (бензинамінопурин); 0,1 мг/л ГК (гіберелова кислота); 0,1 мг/л ІМК (індолілмасляна кислота) після автоклавування. В дослідних варіантах екстракти водоростей Ceramium virgatum Roth., Ulva intestinalis L., Cladophora vagabunda (L.) Hoek., Ulva compressa L. вносили в живильне середовище в концентраціях 5 та 10 % (об/об) після його автоклавування. Ефект визначали за змінами ростових показників. Досліджено водні екстракти деяких видів водоростей та їх біологічну активність. Визначено вплив екстрактів на розвиток експлантів деяких культурних рослин за умов in vitro. Показано, що сила та спрямовність змін, що викликані екстрактами, залежала від виду водоростей. Зі збільшенням концентрації екстрактів деяких водоростей у живильному середовищі, спостерігали передозування мінеральними речовинами. Доцільним є використання екстрактів на рівні мікроелементів. Висновки: синтетичне живильне середовище може бути доповнене екстрактами водоростей, що сприятимуть збільшенню кількості експлантів (клонів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*871 + Е50*440.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського