РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000658229<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Велівченко В. О. 
Емоція страху та її вираження у сучасному ангомовному художньому тексті / В. О. Велівченко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2013. - № 7. - С. 103-108. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто мовне вираження негативної емоції страху в сучасному англомовному художньому тексті. Проаналізована проблема є частиною більш загальної проблеми взаємодії мови та мислення. Пояснено соціальну значущість негативної емоції страху для людини та визначено її місце серед інших фундаментальних емоцій. Пояснено і непростий характер відповідності, встановлюваний між емоцією страху та її лінгвальним вираженням, а також обгрунтовано правомірність вирізнення п'яти градаційних різновидів емоції страху - це такі негативні емоції, як жах, переляк, боязливість, тривога та занепокоєння, розрізнені за ступенем інтенсивності вираженого страху. Доведено дискурсивий характер комунікативного вираження емотивного змісту та пояснюється інтегративність дискурсу як феномену, що єднає процес і результат. Наведені ілюстративні приклади показують лексико-граматичні особливості висловлень наляканого мовця - це короткі, граматично прості та, зазвичай, незакінчені речення (прямі та непрямі негативні експресиви, у термінах прагмалінгвістики).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського