РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000658242<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калько В. В. 
Пропозиційна мотивація українських назв риб / В. В. Калько // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2013. - № 27. - С. 51-59. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мотивацію кваліфіковано як наскрізну лінгвокогнітивну операцію, результатом якої є формування ономасіологічної структури знака в проекції на структуру знань про позначене. На грунті методу когнітивно-ономасіологічного аналізу здійснено комплексний опис пропозиційно мотивованих іхтіонімів української мови. Загалом пропозиційно мотивовані назви риб, як номенклатурні, так і народні, виявляють мовні засоби номінації іхтіофауни в етносвідомості українців, у їх науковій і наївній картинах світу, зокрема, структури об'єктивних знань, представлені знаками із прямими значеннями. Актуальними в процесі номінації українських іхтіонімів є гіперонімічні й гіпонімічні класифікаційні зв'язки, предикатні знаки, позначення локативів, темпоративів, комітативів, а також різних параметрів рівнів якості й партитивів. Пропозиційна мотивації в досліджуваному масиві не є гомогенною і залежно від селекції того чи того слотового рівня має кілька різновидів: гіперонімічний, еквонімічний, предикатно-аргументний. Найпродуктивніше гіперонімічна мотивація представлена в номенклатурних назвах риб, що традиційно підпорядковані гіперо-гіпонімічним відношенням, які передбачають системну класифікацію на типи, підтипи, надкласи, класи, ряди, родини, роди, види класу риб. У народних назвах риб більш актуальними є відношення між членами родини, роду, які кваліфікуються щодо об'єднувальних родових назв як гіпоніми, а стосовно один одного - як еквоніми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Е

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського