РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000658615<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковлев О. В. 
Синергетика регіональних ідентичностей у культурному континуумі України кінця XX - початку XXI століття : автореф. дис. ... д-ра культурології : 26.00.01 / О. В. Яковлев; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. - Київ, 2016. - 40 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми синергії регіональних ідентичностей у культурному континуумі сучасної України. Культурний континуум розглянуто в контексті призму синергетичної парадигми як духовно-енергетичний інформаційний простір, що забезпечує входження людини в нове соціокультурне поле на принципах сумісності, співучасті, діалогу та взаємозбагачення етнокультур. Метаметодологію синергетики застосовано для розкриття універсальних принципів самоорганізації й еволюції складних систем, визначено синергійні шляхи соціокультурного розвитку регіонів України за умов глобалізації світового простору. Науково обгрунтувано статус "творчих індустрій" у практиці фестивалів фольклору як одного з пріоритетів програми "Креативна Європа". Культурний механізм відтворення історичної пам'яті, покладено в основу гуманітарних проектів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККіМ) і Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ), використоно в процесі репрезентації історії культури України. Проаналізовано й узагальнено досвід транснаціонального проектування міжнародної наукової діяльності НАКККіМ і НБУВ у співпраці з науковцями Німеччини, Італії, Польщі, Греції, Сербії, Швейцарії. Розроблено ієрархічну модель формування загальнонаціонального культурного простору. Наведено модель, яка має три складові різного рівня інтеграції з послідовним розширенням меж регіональних досліджень: від локального через загальнонаціональний до мегасинергійного. У зазначеній моделі ідея синергії української культури розкривається з урахуванням діалектики регіональних хронотопів і загальних закономірностей виникнення, розвитку та трансформації окремих етнонаціональних спільнот, локальних місцевостей, регіонів та їх полілогічним об'єднанням у цілісний культурний континуум України - національний образ соборної України у глобалізованому світі початку XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 + Ч114(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського