РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000658677<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Говоруха В. М. 
Залізовідновлювальні мікроорганізми у біогеохімічних циклах вуглецю і заліза : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / В. М. Говоруха; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного. - Київ, 2016. - 22 c. - укp.

На основі термодинамічних розрахунків показано, що мікроорганізми можуть здійснювати мобілізацію й іммобілізацію сполук заліза, а також відновлення Fe(IIl) до Fe(II). Встановлено, що залізовідновлювальні мікроорганізми досить поширені в екосистемах обох півкуль Землі. Виявлено стійкість мікроорганізмів природних екосистем до Fe(III) концентрацією 0,5 - 20 г/л. На прикладі штаму Citrobacter freundii Ml-31.1/1 показано можливість регуляції мікробного метаболізму для трансформації сполук заліза. Визначено, що значна концентрація сполук заліза в екосистемах, широке розповсюдження, висока чисельність залізовідновлювальних мікроорганізмів та їх стійкість до Fe(III) у високих концентраціях зумовлюють взаємодію мікроорганізмів зі сполуками заліза. Вказано на суттєвий вплив залізовідновлювальних мікроорганізмів на біогеохімічні цикли трансформації сполук вуглецю та заліза. Одержано результати щодо перспектив розробки новітніх природоохоронних біотехнологій очищення води від сполук заліза та підвищення видобутку заліза зі збіднених родовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*807*803.2 + Е422.363

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422951 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського